Κακή εμφάνιση και ήττα 1-0 από τον Αστέρα

bari-ionikos
Απρίλιος 23, 2012

Δεν κατάφερε ο Ιωνικός να σταθεί όρθιος στο γήπεδο της Βάρης και γνώρισε την ήττα από τον Αστέρα με 1-0 μετά από πολύ κακή εμφάνιση.

Το γκολ της νίκης πέτυχε για τον Αστέρα ο Στρατής στο 80ο λεπτό με απευθείας εκτέλεση φάουλ έξω από τη μεγάλη περιοχή του Ραχιώτη. Ο Ιωνικός είχε δοκάρι στο 73ο λεπτό, όμως αυτή ήταν η μοναδική φορά που έδειξε ότι μπορούσε να πάρει τη νίκη.

Στη Βάρη έδωσαν βροντερό παρών 250 οπαδοί του Ιωνικού, οι οποίοι όμως έφυγαν από το γήπεδο απογοητευμένοι από την εμφάνιση της ομάδας.

bari-ionikos3

ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΡΗΣ: Θανόπουλος, Κοζής, Καμπάσης, Πλίτσης, Σκουρλής, Στρατής, Πιτταράς (65′ Καρδαμίτσης), Παπαδημητρόπουλος (75′ Ξηντάρας), Περιάλης, Παπαδόπουλος (90′ Γκίκας), Μητροφάνης

ΙΩΝΙΚΟΣ: Ραχιώτης, Τσακίρης, Κατσίκιας, Στεφανής, Ιγκλι (75′ Κουμουλίδης), Τριανταφύλλου, Γαντζούδης, Μυλωνάς, Επιτροπάκης, Χαφούς, Γκιόκα (75′ Κόκκαλης)