Ο Ιωνικός κέρδισε 4-1 την Τριγλία Ραφήνας

ionikos-trigliar
Απρίλιος 23, 2012

Μετά τη Μικρασιατική Χίου την 3η αγωνιστική, η Τριγλία Ραφήνας έγινε η δεύτερη ομάδα στο φετινό πρωτάθλημα που δέχθηκε τέσσερα γκολ από τον Ιωνικό.

Ο Ιωνικός άνοιξε το σκορ στο 20ο λεπτό με σουτ του Τσακίρη, όμως η Τριγλία ισοφάρισε στο 50′ με τον Γκίκα. Ο Ιωνικός πήρε ξανά το προβάδισμα στο 67ο λεπτό με γκολ του Εμρά, ενώ στο 74 ο Γκιόκα με μακρινή εκτέλεση φάουλ έκανε το 3-1. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε στο 82 ο Γαντζούδης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι που κέρδισε ο Ιγκλι.

ionikos-trigliar2

Στη Θύρα 5 του γηπέδου της Νεάπολης έδωσε το παρών η ομάδα μπάσκετ του Ιωνικού, που κατέκτησε το πρωτάθλημα στην Α’ ΕΣΚΑΝΑ. Οι μπασκετμπολίστες μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο στην ανάπαυλα του ημιχρόνου, γνωρίζοντας την αποθέωση από τον κόσμο που βρέθηκε στο γήπεδο.