Πρώτη εκτός έδρας ισοπαλία στο Λαύριο

layrio-ionikos
Μάιος 14, 2012

Σε ένα δυνατό παιχνίδι, Ολυμπιακός Λαυρίου και Ιωνικός αναδείχθηκαν 1-1 με γκολ που μπήκαν στο τελευταίο τέταρτο του αγώνα.

Το παιχνίδι στο πρώτο ημίχρονο παίχτηκε στο χώρο του κέντρου, με δυνατές διεκδικήσεις από τους παίκτες των δύο ομάδων και τις άμυνες να μην αφήνουν να δημιουργηθούν ευκαιρίες. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ιωνικός κατάφερε να επιβάλει το ρυθμό του και να ασκήσει μεγαλύτερη πίεση στα καρέ των γηπεδούχων.

layrio-ionikos2

Τις δυνατές συγκινήσεις όμως τις φύλαγαν οι δύο ομάδες για το τέλος του αγώνα. Ο Τσίκλος άνοιξε το σκορ για τον Ολυμπιακό στο 78ο λεπτό με κεφαλιά, όμως ο Ιωνικός ισοφάρισε με τον Χαφούς στην εκπνοή του αγώνα, δίνοντας τον βαθμό στην ομάδα της Νίκαιας.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Δημητρόπουλος, Βαφειάδης, Τσοπανάκης, Τσίκλος, Μπεριάνης, Μούργος (77′ Πώχος), Καραπιπέρης, Γιαχάεβ Α. (89′ Αρζουμανίδης), Αμπντέλ Ραχήμ, Βελετάκος, Ψευτογιώργος (38′ Ζουμάς)

ΙΩΝΙΚΟΣ: Ραχιώτης, Τσιπλάκης (46′ Κατσαβρίας), Κόκκαλης, Στεφανής (81′ Αχλαδιώτης), Τριανταφύλλου, Γαντζούδης, Κατσίκιας, Μαντούβαλος (71′ Μιχαλακάκος), Επιτροπάκης, Χαφούς, Σεβάι