Λευκή ισοπαλία στον Αίαντα παραχώρησε ο Ιωνικός

ionikos-aias
Μάιος 21, 2012

Σε ένα παιχνίδι που ο κόσμος που βρέθηκε στο γήπεδο της Νεάπολης θα ξεχάσει γρήγορα, Ιωνικός και Αίαντας αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 0-0.

Για τον Ιωνικό ήταν το τελευταίο εντός έδρας παιχνίδι του για τη φετινή σεζόν, όμως δεν κατάφερε να αποχαιρετίσει με νίκη τους 300 περίπου οπαδούς του που βρέθηκαν στο γήπεδο.

Ο Ιωνικός έχασε σπουδαία ευκαιρία να προηγηθεί μόλις στο 8ο λεπτό, όμως το σουτ του Επιτροπάκη εξουδετερώθηκε από τον τερματοφύλακα της ομάδας της Σαλαμίνας. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Κατσικάς έχασε μοναδική ευκαιρία στο 65ο λεπτό όμως η κεφαλιά του από το ύψος του πέναλτι προ κενής εστίας πέρασε άουτ, ενώ στο 85ο λεπτό ο Αίαντας είχε δοκάρι.

ΙΩΝΙΚΟΣ: Ραχιώτης, Τσιπλάκης, Γκιόκα, Στεφανής, Τριανταφύλλου, Γαντζούδης, Κατσίκιας (86′ Μαυρίδης), Κατσαβριάς (58′ Αχλαδιώτης), Επιτροπάκης, Χαφούς, Ιγκλι

ΑΙΑΣ: Μώτος, Σιέρρας, Μαντζιούρας, Μπιταξής, Μαριόλης (92′ Παπακωνσταντίνου), Βελιανίτης (88′ Μερμύγγης), Κωνσταντινίδης, Ανδριανόπουλος, Μυρίλας, Στούπης (86′ Πολύζος), Χατζηγιαννάκος.

ΠΗΓΗ: RANGERS CLUB