Ιωνικός – Απόλλων Σμύρνης 0-1

Σεπτέμβριος 4, 2014

Θετικά στοιχεία και βελτίωση έδειξε ο Ιωνικός στο χθεσινό φιλικό παιχνίδι με τον Απόλλωνα Σμύρνης.

Στα πλαίσια της προετοιμασίας, για την έναρξη του πρωταθλήματος της Football League 2, η ομάδα μας έδωσε ακόμα ένα φιλικό παιχνίδι με έναν δυνατό αντίπαλο μεγαλύτερης κατηγορίας. Έτσι ο Κώστας Μπεχλιβανίδης είχε την ευκαιρία να εξακριβώσει την κατάσταση και την ετοιμότητα των παικτών του. Σε αυτά τα παιχνίδια στόχος, του προπονητή μας, είναι να φανερωθούν έγκαιρα οι αδυναμίες της ομάδας και να δουλευτεί η ομοιογένεια, ούτως ώστε να παρουσιαστούμε έτοιμοι στην μεγάλη πρεμιέρα.
Στο αγωνιστικό κομμάτι η ομάδα μας μπήκε δυνατά στο πρώτο ημίχρονο και έδειξε βελτιωμένη καθώς πλέον οι παίκτες βρίσκουν τα πατήματά τους, μέσα στο γήπεδο, μετά και το σκληρό κομμάτι της προετοιμασίας. Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν 0-1 με πέναλτι, σκορ που έμελλε να είναι και τελικό.