Απέδρασε από την Ιεράπετρα

10940612 582504171880221 3184846370137229442 n
Ιανουάριος 19, 2015

Ότι δεν κατάφερε ο Ιωνικός σε 82 λεπτά αγώνα, το κατάφερε ο Μιχελής μέσα σε 2 λεπτά, καθώς ο έμπειρος μέσος σκόραρε στο 83′ και στο 85′ χαρίζοντας στην ομάδα της Νίκαιας, την πρώτη εκτός έδρας νίκη της.

Το παιχνίδι ξεκίνησε ιδανικά για τον Ιωνικό, που έκλεισε τον αντίπαλο στα καρέ του από το πρώτο λεπτό, και κέρδισε πέναλτι με τον Σκαφτούρο στο 7ο λεπτό. Την εκτέλεση ανέλαβε ο αρχηγός, Ηλίας Κυριακίδης, όμως βρήκε «στοπ» από τον εξαιρετικό τερματοφύλακα της Αναγέννησης, Αλευρά. Η εικόνα του αγώνα μέχρι το 83′ ήταν ίδια και απαράλλαχτη, με τον Ιωνικό να έχει την πρωτοβουλία τον κινήσεων, να οργανώνει, να πιέζει αλλά να μην μπορεί να σκοράρει.

Έτσι στο 83′ ο Στράτος Μιχελής, έγινε αποδέκτης μιας σέντρας του Σκαφτούρου – η οποία πέρασε πρώτα από τον Ντούλια – και με κοντινό πλασέ έγραψε το 0-1, ενώ πάλι από μπαλιά ακριβείας του Σκαφτούρου και κοντινό πλασέ του Μιχελή διαμορφώθηκε το 0-2. Για την Αναγέννηση Ιεράπετρας στο 92′ ο Κωνσταντίνου με εκπληκτικό σουτ από τα τριάντα μέτρα, κρέμασε τον Αδαμόπουλο γράφοντας το τελικό 1-2.

Αναγέννηση (Νίκος Δεδελετάκης): Αλευράς, Ζαμπετάκης, Μαστοράκης, Παϋσανίδης, Χατζάκης, Καρβούνης, Χρυσοφάκης Γ. (91′ Χρυσοφάκης Ρ.), Χαρικιόπουλος, Δεδελετάκης, Τσαμπανάκης (49′ Κωνσταντίνου), Λαμπράκης (63′ Μάρκου)

Ιωνικός (Σταύρος Ηλιόπουλος): Αδαμόπουλος, Κουσούρης, Αλεξανδρόπουλος (46′ Κοντογουλίδης), Παντελίδης, Κυριακίδης, Δάρρας, Ντούλιας, Λοϊζίδης (76′ Κατσίκιας), Σκαφτούρος, Μιχελής, Σιμιτσής (Αθανασόπουλος)

-Επόμενο παιχνίδι για την ομάδα μας στις 28/1 στο γήπεδο της Νεάπολης κόντρα στην Τριγλία Ραφήνας.

-Επτά κάρτες συμπλήρωσε ο Κουσουρής και θα απουσιάσει από τα παιχνίδια με την Ραφήνα και τον Γούχτα, ενώ ο Μιχελής συμπλήρωσε τέσσερις κάρτες και θα απουσιάσει κι αυτός από το παιχνίδι με την Ραφήνα.