Μαγεία ο Ιωνικός!

10612704 980754591971204 3802424202884670211 n
Δεκέμβριος 21, 2015

Την πιο εμφατική και ευρεία νίκη έκανε ο Ιωνικός, σήμερα, κόντρα στον Ερμή Ζωνιανών, στο γήπεδο της Νεάπολης επικρατώντας των Κρητικών με 4-0. Οι Νικαιώτες παρουσιάστηκαν με σοβαρότητα, πίστη και βαθιά θέληση για την νίκη από την αρχή του αγώνα.

Το συγκρότημα του Λευτέρη Βασιλειάδη έπιασε υψηλή απόδοση και ‘’ξεδίπλωσε’’ τις δυνατότητες του. Η αρχή έγινε στο 14ο λεπτό, όπου ο Ηλίας Κυριακίδης έκανε μια εξαιρετική πάσα-ασίστ με εξωτερικό φάλτσο στον Ντούλια που κοντρόλαρε υποδειγματικά πέρασε τον τερματοφύλακα και έκανε το 1-0.

Τα τέρματα του Ιωνικού διπλασίασε ο ίδιος παίκτης στο 66ο λεπτό με όμορφη λόμπα, μη αφήνοντας περιθώρια αντίδρασης στον γκολκίπερ. Το 3-0 διαμόρφωσε ο Ρόβας με όμορφο γυριστό σουτ στο 76’. Τέλος, το 4-0 ήλθε με ωραία συνεργασία του Ντούλια και του Καραχάλιου και σκόρερ τον τελευταίο.

Όλη η ομάδα έκανε εξαιρετική και πειστική εμφάνιση ικανοποιώντας στο έπακρο τον κόσμο. Αξίζει να σημειωθεί, πως ο προπονητής έδωσε χρόνο συμμετοχής σε νεαρά παιδιά προερχόμενα από τις ακαδημίες.

Όμορφη στιγμή του αγώνα, όταν ο Ηλίας Κυριακίδης έγινε αλλαγή γνωρίζοντας πραγματική αποθέωση.

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ ΤΩΝ ΟΜΑΔΩΝ

ΙΩΝΙΚΟΣ: Μάνης, Παντελίδης( Σβώλης 84’), Κατσίκιας, Προβατίδης, Κυριακίδης (Μιχαλακάκος 79’), Κρητικός, Καραχάλιος Α., Ζαφειρίδης, Ρόβας, Ντούλιας(Κολοβός 84’), Αθανασόπουλος

ΕΡΜΗΣ ΖΩΝΙΑΝΩΝ: Καρακούτσης, Κορτσινίδης, Ρουμπάκης (Στρατηγής 72’), Ανυφαντάκης, Ταβλαδωράκης, Βογιατζής, Πλουσής, Σταθόγλου (Κλίνης 58’), Κατσικοκέρης, Μπεκρής, Μπεκατώρος