Σόου Καμαρά στην Ραφήνα!

15233577_10211472193023125_782594317_o
Νοέμβριος 28, 2016

Σπουδαίο διπλό πραγματοποίησε ο Ιωνικός απέναντι στην Τριγλία σε ένα γήπεδο που θύμιζε… λίμνη.

Οι Νικαιώτες ήταν ανώτεροι καθ’όλη την διάρκεια του αγώνα σπουδαίες ευκαιρίες να ανοίξουν το σκορ με σπουδαιότερη αυτή του Καραλή όταν, έπειτα από ασίστ του Αργυρίου, πέρασε ακόμα και τον τερματοφύλακα όμως προ κενής εστίας έστειλε την μπάλα άουτ. Κι ενώ τα λεπτά κυλούσαν και η μπάλα βάραινε μπροστά στο ενδεχόμενο της ισοπαλίας, η μεγάλη κλάση του Ανρί Καμαρά έκανε την διαφορά. Ο Σενεγαλέζος επιθετικός κατάφερε να πετύχει χατ τρικ μέσα σε 4 λεπτά σκορπώντας ντελίριο πανηγυρισμών στην κερκίδα των 200 φιλάθλων του Ιωνικού.

Το 0-1 έγινε στο 89′ όταν ο Καραλής έκανε το σουτ με τον Δήμιζα να αποκρούει ασταθώς και τον Καμαρά να εκμεταλεύεται την φάση στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα με κοντινό πλασέ. Στο 91′ ο έμπειρος επιθετικός σημείωσε ένα γκολ σπάνιας ομορφιάς καθώς από πλάγια θέση στην περιοχή σούταρε και έστειλε την μπάλα στο αριστερό παραθυράκι της εστίας των γηπεδούχων. Πριν κοπάσουν οι πανηγυρισμοί από τα πρώτα δύο γκολ, ήρθε και τρίτο με ιδανικό πλασάρισμα σε τετ α τετ του Καμαρά. Πλέον ο Ιωνικός φιγουράρει στην κορυφή της βαθμολογίας έχοντας διαφορά τριών πόντων από τον Ερμή Ζωνιανών που ήρθε ισόπαλος στην Σαντορίνη.

ΤΡΙΓΛΙΑ ΡΑΦΗΝΑΣ (Γιώργος Αρχοντάκης): Δήμιζας, Τσάγκαρης, Μητσόπουλος, Μπίρης, Μακρής, Καμβύσης, Κότσι (70΄Μάργαρης), Καλογιάννης, Νικολόπουλος, Ποτουρίδης, Παπασάββας.
ΙΩΝΙΚΟΣ (Ηλίας Καλοπήτας): Λέτσο, Μεϊμάρογλου, Παντελίδης (65΄Καμαρά), Κρητικός, Προβατίδης, Ζαφειρίδης (82′ Κυριακίδης), Πέεφ, Σιμιτσής (70΄Κατσίκιας), Σαπαλίδης, Καραλής, Αργυρίου.