Αποφασισμένος για την αντεπίθεση!

17015742_10208305218123769_1612097360413702504_o
Φεβρουάριος 27, 2017

Πλήρως ανασυνταγμένος ο Ιωνικός, σε μια από τις καλύτερες φετινές του εμφανίσεις -έδειξε αποφασισμένος στο πιο κρίσιμο σημείο του πρωταθλήματος- ισοπέδωσε τον Εθνικό στην Νεάπολη με σκορ 4-1.

Μεγάλοι πρωταγωνιστές, από μια ομάδα που κανείς δεν υστέρησε, ο Γιάννης Καραλής και ο Σταμάτης Σαπαλίδης!

Το σκορ άνοιξε μόλις στο 3ο λεπτό έπειτα από ατομική ενέργεια του Καμαρά όπου άδειασε την άμυνα του Εθνικού και «σέρβιρε» έτοιμο γκολ στον Σαπαλίδη. Το 2-0 έκανε ο Καραλής με πλασέ, ενώ στο 57′ ο ίδιος παίκτης πάσαρε στον Σαπαλίδη με τον ταλαντούχο φορ να πλασάρει για το 3-0 μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς. Για τον Εθνικό μείωσε προσωρινά ο Κομνηνός στο 72′ όμως δέκα λεπτά αργότερα ο Κρητικός με δυνατό σου έδωσε διαστάσεις θριάμβου κάνοντας το τελικό 4-1 για τους Νικαιώτες.