Στο ρελαντί την Τριγλία με οδηγό τον Καραλή!

img_2467-e1491144993369
Απρίλιος 10, 2017

Σε παιχνίδι διαδικαστικού χαρακτήρα μετέτρεψε ο Ιωνικός την αναμέτρηση με την Τριγλία Ραφήνας, καθώς επιβλήθηκε με 4-0 στα πλαίσια της 25ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος. Σε μεγάλη μέρα βρέθηκε ακόμα μία Κύριακή ο Καραλής που σημείωσε χατ – τρικ ενώ το τελικό 4-0 έγινε από τον Καμαρά.

Το σκορ άνοιξε ο Καραλής στο 39′ έπειτα από ωραία ατομική ενέργεια και συρτό σουτ. Στο 69′ πάλι ο Καραλής με κοντινό πλασέ στην περιοχή έκανε το 2-0, ενω λίγα λεπτά αργότερα κέρδισε πέναλτι που εκτέλεσε ο ίδιος για το 3-0. Στο 86′ ο Καμαρά με σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής έκανε το 4-0, με τον Σενεγαλέζο άσο να έχει και δοκάρι στα πρώτα λεπτά του αγώνα.

ΙΩΝΙΚΟΣ (Λουκάς Καραδήμος): Ιωσήπου, Παντελίδης, Μεϊμάρογλου, Κρητικός, Προβατίδης, Ζαφειριδης, Μαρής, Πέεφ (46′ λ.τρ. Σαπαλίδης), Μάνας (57 Σιμιτσής), Καραλής (87′ Αργυρίου), Καμαρά

ΤΡΙΓΛΙΑ ΡΑΦΗΝΑΣ (Γιώργος Αρχοντάκης): Δήμιζας, Καμβύσης, Ζαφειρόπουλος, Μακρής (40′ λ.τρ. Μπιταξής), Μαντζώρος, Παπασάββας, Κότσι, Καρβουνίδης (79′ λ.τρ. Τσακυργιάννης), Ποτουρίδης (71′ Νικολόπουλος), Καλογιάννης, Τσάγκαρης.