Νίκησε και συνεχίζει!

ΙΩΝΙΚΟΣ - ΕΡΜΗΣ ΖΩΝΙΑΝΩΝ (Γ ΕΘΝΙΚΗ 2016-2017)
Απρίλιος 24, 2017

Συνεχίζει τις εξαιρετικές εμφανίσεις ο Ιωνικός, με τον Λουκά Καραδήμο στον πάγκο, κατακτώντας ακόμα μία πολύτιμη νίκη απέναντι στον Ερμή Ζωνιανών. Οι Νικαιώτες αποδείχθηκαν σοβαροί και αποφασισμένοι από το πρώτο κιόλας λεπτό του αγώνα και ευτύχισαν να προηγηθούν με κεφαλιά του Μαρή μόλις στο 3ο λεπτό της αναμέτρησης με τον Πέεφ να διπλασιάζει τα τέρματα των γηπεδούχων στο 41′ με συρτό σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής. Στην επανάληψη ο Ιωνικός κέρδισε πέναλτι στο οποίο ευστόχησε ο Καραλής ενώ οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στο 79′ με τον Πασιαλή σε 3-1 που ήταν και το τελικό σκορ.

Ο Ιωνικός συνεχίζει προσηλωμένος στον στόχο του με παίκτες και τεχνικό τιμ να εστιάζουν στο εξίσου κρίσιμο παιχνίδι της επόμενης εβδομάδας με τον Ιάλυσο στην Ρόδο.

ΙΩΝΙΚΟΣ (Λουκάς Καραδήμος): Παναγόπουλος, Παντελίδης, Μεϊμάρογλου, Κρητικός, Προβατίδης, Μάρης, Σιμιτσής, Πέεφ (75′ Κυριακίδης), Καραλής (70′ Σαπαλίδης), Καμαρά (80′ Αργυρίου), Μάνας

ΕΡΜΗΣ ΖΩΝΙΑΝΩΝ (Γιώργος Πετράκης): Κόλλιας, Κοζυράκης, Ρουμπάκης, Ρουσσάκης (65′ Καραγκιόζι), Ταβλαδωράκης, Χατζηβασίλης, Σκουτέλης, Φαμπίνιο, Πουλάκης (73′ Λαδιανός), Πασιαλής, Ρόβας.