Πρωτάθλημα

rangers-2-n58

Οριστικό «όχι» από την αστυνομία.

Οριστικά, δεν θα υπάρχει φιλοξενία των φιλάθλων της ομάδας μας στην έδρα της Προοδευτικής. Σήμερα το πρωί (29/09/2017) μας κοινοποιήθηκε η απόφαση από τον Υφυπουργό Πολιτισμού & Αθλητισμού για την απαγόρευση της μετακίνησης των φιλάθλων μας. Η Διοίκηση του Ιωνικού είχε ζητήσει εισιτήρια για τον αγώνα με θετική ανταπόκριση από την Διοίκηση της Προοδευτικής, η αστυνομία

Read More…

gethniki

Πρόγραμμα Αγώνων Πρωταθλήματος 2017-2018

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ 2017-2018   1η Αγωνιστική   01/10/2017  16.00 Προοδευτική-Ιωνικός   2η Αγωνιστική  08/10/2017  16.00 Ιωνικός-Εθνικός   3η Αγωνιστική  15/10/2017  16.00 Δόξα Ασπροπύργου-Ιωνικός   4η Αγωνιστική  22/10/2017  16.00 Ιωνικός-Ιάλυσος   5η Αγωνιστική  05/11/2017  15.00 Λουτράκι-Ιωνικός   6η Αγωνιστική  12/11/2017  15.00 ΡΕΠΟ   7η Αγωνιστική  19/11/2017  15.00 Ιωνικός-Διαγόρας Ρόδου   8η Αγωνιστική  03/12/2017  15.00 Πέλοψ Κιάτου-Ιωνικός   9η

Read More…

1650910

Απόδραση και από την Ρόδο!

Αποφασισμένος για μια ακόμη Κυριακή παρουσιάστηκε ο Ιωνικός στην Ρόδο απέναντι στον Ιάλυσο επικτρατώντας με 2-0 και παραμένοντας σε τροχιά τίτλου! Το σκορ για τους Νικαιώτες άνοιξε με εντυπωσιακό τρόπο ο Αργυρίου μόλις στο 2ο λεπτό με γυριστό σουτ, για να διπλασιάσει τα τέρματα ο συνήθης ύποπτος, Ανρί Καμαρά έπειτα από σουτ του Μάνας και

Read More…

ΙΩΝΙΚΟΣ - ΕΡΜΗΣ ΖΩΝΙΑΝΩΝ (Γ ΕΘΝΙΚΗ 2016-2017)

Νίκησε και συνεχίζει!

Συνεχίζει τις εξαιρετικές εμφανίσεις ο Ιωνικός, με τον Λουκά Καραδήμο στον πάγκο, κατακτώντας ακόμα μία πολύτιμη νίκη απέναντι στον Ερμή Ζωνιανών. Οι Νικαιώτες αποδείχθηκαν σοβαροί και αποφασισμένοι από το πρώτο κιόλας λεπτό του αγώνα και ευτύχισαν να προηγηθούν με κεφαλιά του Μαρή μόλις στο 3ο λεπτό της αναμέτρησης με τον Πέεφ να διπλασιάζει τα τέρματα των

Read More…

img_2467-e1491144993369

Στο ρελαντί την Τριγλία με οδηγό τον Καραλή!

Σε παιχνίδι διαδικαστικού χαρακτήρα μετέτρεψε ο Ιωνικός την αναμέτρηση με την Τριγλία Ραφήνας, καθώς επιβλήθηκε με 4-0 στα πλαίσια της 25ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος. Σε μεγάλη μέρα βρέθηκε ακόμα μία Κύριακή ο Καραλής που σημείωσε χατ – τρικ ενώ το τελικό 4-0 έγινε από τον Καμαρά. Το σκορ άνοιξε ο Καραλής στο 39′ έπειτα από

Read More…

cache_640x480_0_1398275

Διπλό στο Ηράκλειο!

Σε ένα ακόμα παιχνίδι-τελικό, ο Ιωνικός «απέδρασε» με το διπλό από την έδρα του σκληροτράχηλου Ατσαλένιου. Το σκορ για τους Νικαιώτες άνοιξε μόλις στο 7ο λεπτό ο Καραλής με κοντινό πλασέ έπειτα από σέντρα του Καμαρά. Ο ίδιος παίκτης στο 86′ με απευθείας εκτέλεση φάουλ έκανε το τελικό 0-2 δίνοντας στον Ιωνικό τους τρεις πολύτιμους

Read More…

15168659_10207554346312443_9110532585146554414_o

Στο ρελαντί την Θύελλα!

Δίχως να πιάσει μεγάλη απόδοση, ο Ιωνικός επικράτησε της Θύελλας με σκορ 2-0 στο γήπεδο της Νεάπολης. Το σκορ για τους γηπεδούχους άνοιξε με εντυπωσιακό τρόπο ο Ανρι Καμαρά στο 50ο λεπτό, έπειτα από εναέριο γυριστό σουτ! Το 2-0 σημειώθηκε από τον Σαπαλίδη στο 83′ με κοντινή προβολή. ΙΩΝΙΚΟΣ (Ηλίας Καλοπήτας): Παναγόπουλος, Ζαφειρίδης, Μεϊμάρογλου, Κρητικός,

Read More…

17015742_10208305218123769_1612097360413702504_o

Αποφασισμένος για την αντεπίθεση!

Πλήρως ανασυνταγμένος ο Ιωνικός, σε μια από τις καλύτερες φετινές του εμφανίσεις -έδειξε αποφασισμένος στο πιο κρίσιμο σημείο του πρωταθλήματος- ισοπέδωσε τον Εθνικό στην Νεάπολη με σκορ 4-1. Μεγάλοι πρωταγωνιστές, από μια ομάδα που κανείς δεν υστέρησε, ο Γιάννης Καραλής και ο Σταμάτης Σαπαλίδης! Το σκορ άνοιξε μόλις στο 3ο λεπτό έπειτα από ατομική ενέργεια

Read More…

16837917_10154484992074576_561395792_n

Ήττα στο Ηράκλειο

Την ήττα γνώρισε ο Ιωνικός από τον Εργοτέλη στο Παγκρήτιο στάδιο με 2-1 σκορ. Τα γκολ για τους Κρητικούς σημείωσε ο Κατσικοκέρης στο 74′ και στο 76′ ενώ για τον Ιωνικό μείωσε στις καθυστερήσεις ο Καραλής με απευθείας εκτέλεση φάουλ. Εργοτέλης (Σ. Παπαδόπουλος): Βασιλειάδης, Νικολακάκης, Νιάρος, Παπαπαναγιώτου, Μπάτζιος, Ρουσάκης (61’ Καϊμακαμούδης), Μισέλ, Σερτζίνιο (89’ Βογιατζής),

Read More…

15967652_10154459483247955_774615650_o

Επιστροφή στις νίκες!

Εμφανώς βελτιωμένος ο Ιωνικός επέστρεψε στις νίκες επικρατώντας με σκορ 2-1 της Κηφισιάς. Οι Νικαιώτες είχαν την καθολική υπεροχή σε ολόκληρη την διάρκεια του αγώνα με τους φιλοξενούμενους να περιορίζονται στην σφιχτή αμυντική τους λειτουργία. Τον «γόρδιο δεσμό» μπροστά από την εστία του εξαιρετικού Γουμάγια, έλυσε ο Πέεφ με εκπληκτικό σουτ κι αφού η μπάλα