6η αγωνιστική: ΑΕΚ-Ιωνικός 4-1

Την ήττα με 4-1 γνώρισε ο Ιωνικός στην OPAP Arena για την 6η αγωνιστική της Super League.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Γκατσίνοβιτς στο 6' και είκοσι λεπτά αργότερα ο Λιβάι Γκαρσία έγραψε το 2-0 που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Ο Αραούχο στο 62' και ο Γκατσίνοβιτς ξανά στο 65' σκόραραν στο δευτερο μέρος για τους γηπεδούχους με την ομάδα μας να μειώνει και να διαμορφώνει το τελικό σκορ με τον Ελευθεριάδη στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων.

ΑΕΚ (Ματίας Αλμέιδα): Στάνκοβιτς - Ρότα, Βίντα, Μουκουντί, Μοχαμαντί - Ελίασον (70' Άμραμπατ), Σιμάνσκι, Πινέδα (70' Μάνταλος), Γκατσίνοβιτς (82' Γαλανόπουλος) - Λιβάι Γκαρσία (70' Τσούμπερ), Αραούχο (88' Κοσίδης).

Ιωνικός (Δημήτρης Σπανός): Χουτεσιώτης - Ρομαό, Τσιριγώτης (87' Σάκιτς), Αντούνες (67' Μίλο) - Μύγας, Τσίμπσαχ (46' Φατιγκά), Κάνιας, Λοβέρα, Βαλεριάνος - Οφόσου (67' Ελευθεριάδης), Ν. Ιωαννίδης (67' Μάντζης).

Την επόμενη αγωνιστική η ομάδα μας υποδέχεται στο γήπεδο της Νεάπολης τη Λαμία.