Προχωρά η τοποθέτηση του υβριδικού χλοοτάπητα
![118950432_360061705029482_7605513795924340728_n.jpg](/images/118950432_360061705029482_7605513795924340728_n.jpg)
Η ΠΑΕ Ιωνικός ενημερώνει, πως προχωρά με εντατικούς ρυθμούς η κατασκευή του νέου χλοοτάπητα στο γήπεδο της Νεάπολης.
Ήδη, όπως φαίνεται από τις σχετικές φωτογραφίες, κομμάτια του υβριδικού χλοοτάπητα τελευταίας γενιάς που επιλέχθηκε και αποτελείται από 70% φυσικό χόρτο και 30% συνθετικό, έχουν πάρει θέση στο τερέν. Ο συγκεκριμένος χλοοτάπητας, αποτελεί επιλογή όλων των κορυφαίων ευρωπαϊκών κλαμπ και ο τρόπος τοποθέτησης του αλλά και η ποιότητα του, είναι κάτι πρωτοποριακό για τα ελληνικά δεδομένα.